2013

2013. gada 27.jūlijā
2013.gada nometne bija piedzīvojumu un pārdzīvojumu pilna.
19.jūlijā Mārkulīčos noslēdzās jauno mednieku nometne „Vanaga acs”, ko šogad pirmo reizi varēja nosaukt par starptautisku. Tas, iespējams, bija lielākais pārdzīvojums un piedzīvojums mums visiem, jo bija jākontaktējas svešā valodā, kā arī pat nodarbības bija jāklausās svešā mēlē.
Taču, šķiet, ar visu tikām galā, un norvēģu četri jaunie mednieki iejutās mūsu vidū un pārsteidza ar savu vēlmi izzināt, labo šaušanas prasmi, kā arī drosmi izmēģināt pat visekstrēmākos nometnes uzdevumus. Viens no tiem, piemēram, bija laišanās ar trīsi 43 m garumā pāri Braslai no stāvas kraujas.
Tātad, šovasar, nometnē kopā ar 40 bērniem un jauniešiem no visas Latvijas, ieskaitot vairākus vietējos puišus un meitenes, piedalījās četri jaunieši no Norvēģijas Spidebergas komūnas. Viņus pavadīja Spidebergas pašvaldības medību departamenta vadītājs Sigmunds Lereims, kurš aktīvi sekoja nometnes norisei, kā arī pats bija sagatavojis nodarbību par medījamiem dzīvniekiem un medību saimniecību Norvēģijā.
Prieks bija dzirdēt Sigmunda vērtējumu, ka nometne viņu pārsteigusi ar intensīvo un plašo programmu. Tā bijusi divtik laba, kā viņš domājis, un viņš ierosināšot šo programmu īstenot arī Norvēģijā, kur šāda ideja būšot jaunums.
Savukārt nometnes rīkotāji pateicas visiem nodarbību vadītājiem, kuri, tāpat kā iepriekšējos sešus gadus, ar lielu atsaucību un nesavtību dalījās savās zināšanās ar nometnes dalībniekiem.
Paldies vietējo mednieku kolektīviem – mednieku kluba „Daibe”, „Raiskums”, „Rozula”, „Šalc zaļais mežs”, „Priedes”, „Pie ozola”, „Lenči”, „Lēdurga” biedriem, kuri atbalstīja gaides medību norisi nometnes gaitā.
Paldies Putniņu, Kriskānu un Pavilaišu ģimenēm, ar kuru finansiālo atbalstu bija iespējams nometnē uzņemt vairāk bērnu nekā bija paredzēts. Un, protams, paldies visim nometnes dalībniekiem, kuru dzīvotprieks, zinātkāre, humora izjūta kārtējo reizi padarīja šo nedēļu par skaistāko visā vasarā.
Vēlreiz atgādinām arī to svarīgo faktu, ka nometne varēja notikt, vien pateicoties Medību saimniecības attīstības fonda finansiālajam atbalstam.
Rakstu par „Vanaga acs” nometni var izlasīt arī laikraksta „Latvijas Avīze” 18. jūlija numurā. Skat.: http://la.lv/index.php?option=com_content&view=article&id=385702:jauno-mednieku-nometne-qvanaga-acsq-atklj-talantus&Itemid=433
Pamazām Mārkulīču mājas lapas galerijā saliksim arī bildes. Zinām, ka visi tās ļoti gaida. :))